Nowości w naszej ofercie

MANTIS

WAŁY UPRAWOWE SKŁADANE HYDRAULICZNIE

Jest to innowacyjna linia wałów uprawowych, dostępnych w wersjach od 4,30 m do 7,30 m szerokości roboczej. W  projektowaniu i analizie konstrukcyjnej tych maszyn przeprowadza się symulacje testów wydajności i zużycia przy wykorzystaniu zaawansowanego oprogramowania CAD. Rama wałów Mantis, podobnie jak wszystkie pozostałe części konstrukcyjne, wykonane są ze specjalnej stali, o bardzo dużej wytrzymałości.

Galeria

Mocne strony

Zaprojektowane i wyprodukowane przez MORO Aratri wały MANTIS zapewniają optymalne zagęszczenie i wyrównanie gleby. Przeznaczone są nie tylko do uprawy przedsiewnej, do idealnego przygotowania podłoża do siewu, ale także do uprawy pożniwnej, aby pomóc w zagęszczeniu i napowietrzeniu gleby, co z kolei skutkuje doskonałym kiełkowaniem roślin

Rama MANTIS została zaprojektowana ze szczególnym uwzględnieniem optymalnego rozkładu obciążenia na wszystkich sekcjach. Kompaktowa konstrukcja zapewnia odporność na naprężenia w polu i doskonałą zwrotność zarówno podczas pracy, jak i transportu.
Dwie sprężyny umieszczone pomiędzy sekcjami bocznymi a ramą środkową umożliwiają mechanicznie częściowe przeniesienie ciężaru z sekcji centralnej na sekcje skrajne. Pozwala to na utrzymanie jednolitego docisku na całej szerokości roboczej.

Szczelina łącząca dwie sekcje boczne, zaprojektowana specjalnie na końcu siłownika hydraulicznego, umożliwia niezależne ruchy każdej z sekcji. W konsekwencji możliwe jest uzyskanie ciągłego kontaktu wałów z glebą, nawet przy pracy w pochyłym terenie.

Pierścienie umieszczone są na obrabianej termicznie osi 60 mm. Mocowanie do głównej konstrukcji zapewniają 2 wytrzymałe łożyska.

Wał jest również wyposażony w regulator, który umożliwia dokręcenie pierścieni.

Pierścień typu Cambridge o ⌀ 520 mm jest idealny do zagęszczania gleby po wysiewie. Takie wałowanie powierzchni wspomaga kiełkowanie i umożliwia napowietrzanie korzeni.

Pierścienie zębate umożliwiają prawidłową uprawę nawet na luźnej glebie i nie powodują zapychania się wału.

Rama MANTIS, ze względu na składaną konstrukcję, ma szerokość transportową 2,50 m. 2 boczne sekcje blokują się automatycznie po złożeniu, aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo.
Wszystkie wały Mantis można wyposażyć w bronę. Dzięki temu możliwe jest rozkruszenie brył i jednoczesne wyrównanie gleby. Brona regulowana jest hydraulicznie (wyposażenie standardowe), co pozwala na prawidłowe ustawienie lub  wyeliminowanie brony w przypadku mokrych gleb.

Dane techniczne

MODEL   SZEROKOŚĆ TRANSPORTOWA m SZEROKOŚĆ ROBOCZA m WAGA  Kg Cambridge 52 cm SEKCJE HYDRAULIKA KOŁA MOC
HP Min.
MANTIS 4.3  2.50 4.30 2500 3 1 x D + 1 x S 11.5/80-15.3 80
MANTIS 5.3  2.50 5.30 3000 3 1 x D + 1 x S 11.5/80-15.3 90
MANTIS 6.3 2.50 6.30 3290 3 1 x D + 1 x S 11.5/80-15.3 100
MANTIS 7.3 2.50 7.30 3650 3 1 x D + 1 x S 11.5/80-15.3 120

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi informacjami?

Zapisz się do naszego Newslettera i miej pewność, że nie ominie Cię żadna ważna informacja. To bardzo proste! Wpisz poniżej swój adres e-mail, kliknij przycisk “Gotowe” i to wszystko!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi informacjami?

Zapisz się do naszego Newslettera i miej pewność, że nie ominie Cię żadna ważna informacja. To bardzo proste! Wpisz poniżej swój adres e-mail, kliknij przycisk “Gotowe” i to wszystko!