Uprawa cebuli z pługiem i głęboszem MORO ARATRI.

Strona główna/Aktualności/Uprawa cebuli z pługiem i głęboszem MORO ARATRI.

Uprawa cebuli z pługiem i głęboszem MORO ARATRI.

Hodowla cebuli na Żuławach to temat niszowy. Przyjmuje się, że mady są zbyt ciężkie do jej uprawy. Pan Piotr postanowił spróbować i zaczął od obsadzenia 2,5 ha ziemi. W tym roku do zebrania będzie plon z 30 ha.

Gospodarstwo liczy 280 ha i główne uprawy stanowią pszenica, rzepak (ok. 60 ha) oraz pszenżyto i 7 ha słonecznika wysianego „na próbę”.

Ciągniki w gospodarstwie Agro-Malz

Główne ciężkie prace wykonują ciągniki Fendt 936 i 828 Vario. W czasie gdy 936 Vario głównie uprawia i wykonuje ciężkie orki, 828 w międzyczasie przygotowuje ziemię, chyba, że jest zaczepiony z siewnikiem. Wówczas 936 uprawia a 828 podąża za nim siejąc.
Niezawodne ciągniki Fendt 936 i 828 Vario. fot AK

 

 

 

 

 

 

Głębosz Spider Moro Artari

Wcześniej w gospodarstwie pana Piotra stosowany był typowy agregat bezorkowy. Jednak pracował on dość opornie, pozostawiając zbyt mały efekt napowietrzenia gleby. Zastąpił go głębosz Spider Moro Aratri.

Włoska maszyna służy głównie do uprawy po rzepaku i cebuli. Maszyna bardzo dobrze sprawdza z 300-konnym ciągnikiem Fendt, który zaczepiony z 4-metrowym agregatem przy 9 łapach bardzo dobrze sobie radzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W parku maszynowym Agro-Malz, znalazła się jeszcze jedna maszyna włoskiego producenta.
Jest to Warior –  6-skibowy obracalny pług. To jedyne takie narzędzie używane w tym regionie. Stosowany jest głównie do orki na 25-30 cm i jak podkreśla pan Piotr –  świetnie się sprawdza.

 

2022-04-28T06:15:12+00:00